Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu Pavel Tigrid

ISBN: 9788020702227

Published:

Hardcover

316 pages


Description

Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu  by  Pavel Tigrid

Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu by Pavel Tigrid
| Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | 316 pages | ISBN: 9788020702227 | 3.60 Mb

Kniha je záznamem fiktivního rozhovoru vypravěče s mladou ženou Lucií, kteří náhodou tráví současně dovolenou na pobřeží Jaderského moře na severu Jugoslávie. Lucie otevřeně vyslovuje svoji nespokojenost se situací ve svém domově - v ČeskoslovenskuMoreKniha je záznamem fiktivního rozhovoru vypravěče s mladou ženou Lucií, kteří náhodou tráví současně dovolenou na pobřeží Jaderského moře na severu Jugoslávie.

Lucie otevřeně vyslovuje svoji nespokojenost se situací ve svém domově - v Československu zasaženém normalizací- váhá, zda se má z dovolené vrátit do šedivé reality všedního života do Prahy nebo zda má emigrovat. Vypravěč (s nímž se autor ztotožňuje) žije v exilu v Paříži a vzhledem k přístupu ke svobodným informacím bez cenzury a také díky svému vyššímu věku má větší přehled o historii. Místo jednoznačné odpovědi, která by pomohla vyřešit její dilema, proto Lucii nabídne, že jí bude každý večer vysvětlovat svůj pohled nejen na dějiny Československa ale i komunismu v Sovětském svazu a v ostatních státech východního bloku.Po třináct večerů pak Lucii vypráví o řadě klíčových událostí dějin.

Na rozdíl od vypravěče, jenž se vyjadřuje většinou přesně a spisovně, používá Lucie hovorovou řeč- její slova jsou v textu knihy odlišena pomocí kurzívy. Dozvídá se tak autorovy názory na témata, o kterých jinak nemůže kvůli cenzuře dostat nezávislé informace: mimo jiné na události, které předcházely Mnichovské dohodě roku 1938, na Košický vládní program, politické procesy se Slánským a s Miladou Horákovou, na stalinské čistky v 50. letech, Pražské jaro 1968 a další témata.

Otázka, zda se Lucie nakonec rozhodla pro emigraci, zůstává v knize nezodpovězena.Enter answer

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu":


thesmartestcontract.com

©2009-2015 | DMCA | Contact us